So teambuildingi in so Teambuildingi. Druženja zaposlenih (teambonding) ne smemo zamenjati za teambuilding. Druženje timov prispeva k dobrim medosebnim odnosom. V tem pogledu je pomembno za splošno zadovoljstvo in delovno klimo. Od druženja pa ne moremo pričakovati sprememb v načinu dela in razmišljanja. Za to potrebujemo strukturiran proces teambuildinga.
S kakovostnim teambuildingom udeleženci:
- pridobijo vpogled v psihološki ustroj delovanja tima in posameznikov;
- prepoznajo prednosti in pomanjkljivosti svojega tima;
- aktivno načrtujejo spremembe;
- prilagodijo svoj slog komuniciranja tako, da jih člani tima bolje razumejo;
- razjasnijo cilje in procese v timu;
- izboljšajo zmožnost reševanja problemov;
- povečajo zaupanje med člani tima, kar vodi k večji učinkovitosti in produktivnejšemu delu;
- odkrijejo skrite potenciale tima.
Teambuilding v Primeri
Z naročnikom se uskladimo o glavnem izzivu, ki ga želi vplesti v teambuilding. Izziv nato opredelimo iz več zornih kotov: kako ga vidijo zaposleni, kako vodje, kako stranke, kako odločevalci o kadrih in drugi pomembni deležniki. S temi informacijami pripravimo aktivnosti teambuildinga. To so zanimive in zabavne naloge, ki članom tima dajo odgovore na vprašanja o delovanju njihovega tima in ideje za izboljšave. V timske aktivnosti načrtovalci vpletemo zaplete, s katerimi se člani tima tudi sicer srečujejo pri delu.
Primeri aktivnosti v teambuildingu
Aktivnosti teambuildinga prilagajamo izzivom tima, panogi in značilnostim podjetja oz. organizacije. Največkrat vključujejo:
- poslovno simulacijo,
- simulacijo novih poslovnih strategij,
- odziv tima v kriznih razmerah,
- oblikovanje novih zamisli,
- pogovore o težavnih situacijah,
- investicijske dileme v spreminjajočih se pogojih.
Naročite teambuilding, če želite svojim timom omogočiti močno učno izkušnjo, ki bo spremenila njihov pogled na delo. Uspeha nihče ne more doseči sam, dober tim pa lahko premika gore.