V svetu umetne inteligence in hitrih sprememb je čustvena inteligentnost svetilnik, ki olajša plovbo po razburkanem morju življenja. Naša sposobnost zavedanja in prepoznavanja lastnih in tujih emocij ter njihovo uspešno uravnavanje se povezuje z boljšim soočanjem s stresnimi situacijami, višjo delovno uspešnostjo in prijetnejšo delovno klimo.
Razvoj čustvene inteligentnosti med zaposlenimi vodi do izboljšane komunikacije in medosebnih odnosov v podjetju, kar ustvarja bolj sodelovalno in podporno delovno okolje. Višja čustvena inteligentnost prispeva k hitrejšemu reševanju konfliktov, kar povečuje splošno produktivnost. Glavni cilj delavnice je udeležence opremiti z znanjem in veščinami za razvoj čustvene inteligentnosti.
Kdo največ pridobi z delavnico?
- Vodje, ki želijo poglobiti razumevanje vplivanja čustev na delovno motivacijo.
- Vodje, ki želijo vzpostaviti bolj odprto in sprejemajočo klimo.
- Zaposleni v organizacijah, ki se soočajo z občutkom preobremenjenosti.
- Strokovnjaki, ki se ukvarjajo z usposabljanjem in razvojem veščin.
Pomembni cilji delavnice:
- Prepoznavanje in uravnavanje čustev: Udeleženci bodo skozi interaktivne vaje in igre izboljšali zavedanje svojih čustev ter se naučili tehnik za učinkovito uravnavanje čustvenih reakcij.
- Izboljšanje empatije in odnosov: Udeleženci se bodo učili bolje zaznavati in razumeti čustva drugih ljudi, kar bo prispevalo k bolj odprti in sprejemajoči delovni klimi.
- Reševanje konfliktov: Gradili bomo na veščinah pozornega poslušanja, razumevanja drugih in učinkovitega reševanja konfliktov.
- Uporaba veščin v praksi: S pomočjo didaktičnih in izkustvenih metod bodo udeleženci pripravili načrt za prenos in implementacijo pridobljenih znanj v vsakdanje življenje na delovnem mestu.
.
Metode dela:
Program delavnice je zasnovan didaktično, izkustveno in interaktivno, skupaj z razpravami in individualnimi ter s timskimi vajami. Aktivnosti in vaje, ki jih bodo udeleženci spoznali in izvedli v programu, so zlahka prenosljive v vsakodnevno situacijo. Udeleženci bodo prejeli delovni zvezek s povzetki in z opisi uporabljenih dejavnosti.
Manjša skupina (do 16 udeležencev) omogoča, da je več časa posvečenega posamezniku in da se ustvari varen prostor za deljenje idej. Še vedno pa vključuje dovolj udeležencev, da izkoristimo prednosti večjih skupin (kolektivno modrost, učinkovit brainstorming, deljenje izkušenj). Delavnica traja 6 pedagoških ur.
Cena:
1200 € + DDV