Strokovnjaki so že pred časom ugotovili, da je čustvena inteligentnost ključna kompetenca za uspešno delo in vodenje. Še posebej v sodobnem svetu. Zaposleni pričakujejo več od delovnega okolja. Zmanjšuje se pripadnost organizacijam. V svet dela vstopajo mlajše situacije z drugačnimi pričakovanji. Takšno okolje zahteva senzibilnost vseh ključnih oseb v delovnem procesu: zaposlenih, vodij, kadrovikov.
Razvijanje čustvene inteligence med vodji in zaposlenimi omogoča boljše razumevanje in obvladovanje čustev, kar vodi do izboljšane komunikacije in večjega medsebojnega zaupanja v ekipi. Sposobnost empatije in učinkovitega reševanja konfliktov krepita timsko delo in povečujeta splošno produktivnost. V našem ciklu delavnic delamo z vodji tudi na obvladovanju (stresnih) odzivov, komunikacijskih veščinah, razvoju zaposlenih in vpeljevanju sprememb.
V Primeri smo že leta 2016 postavili izhodišča za razvoj čustvene inteligentnosti. Tekom let smo metode močno izpopolnili. Sodelovali smo v mednarodnih projektih, se dodatno izpopolnjevali in izvedli večdnevne delavnice za vodje, zaposlene, svetovalce, trenerje in učitelje. Na koncu smo oblikovali inovativen cikel delavnic, kjer združujemo strokovna znanja ter interaktiven, izkustven pristop. V ciklu delavnic smo teorijo nadomestili z močnimi praktičnimi simulacijami, skupinskim delom in poglobljeno refleksijo.
Pomembni cilji cikla delavnic:
- Razumevanje čustvene inteligentnosti: Udeleženci razumejo, kako čustveno inteligenten pristop koristi v poslovnem in zasebnem življenju. Krepijo sposobnosti in vadijo tehnike za vplivanje na lastna čustva in obvladovanje stresa.
- Izboljšanje psihološke varnosti in medosebnih odnosov: Udeleženci razvijajo veščine poslušanja in postavljanja kvalitetnih vprašanj. Poglabljajo razumevanje potreb drugih in bolj učinkovito rešujejo odnosne težave.
- Podpora zaposlenim in spodbujanje razvoja: Udeleženci se učijo razvijati zaposlene prek povratnih informacij, komunikacije in razvojnih pogovorov.
- Uvajanje sprememb in integracija novih znanj: Udeleženci bolje razumejo proces uvajanja sprememb in usvajanja veščin. Skupaj poiščejo načine za optimalno uvedbo pridobljenih znanj v delovne procese za trajni učinek.
Komu je namenjen cikel delavnic:
Vodjam, ne glede na količino izkušenj ali nivo. Pomembno je, da so nadrejeni vsaj eni osebi. Delavnice so primerne za skupine od 4 do 16 oseb.
Pričakovani učinki:
Vodje bolje razumejo sebe in svoje zaposlene. Sprejemajo boljše odločitve in učinkoviteje razvijajo svoje zaposlene. Učinki se poznajo na višji produktivnosti oddelka zaradi zmanjšanja konfliktov, bolj preudarno sprejetih odločitev in močnejšega timskega duha.
Način izvedbe:
Cikel delavnic zajema tri dni intenzivnega programa. Osnovni program zajema tri delavnice v obsegu šestih pedagoških ur + premori (skupaj 7 ur). Priporočamo, da je med delavnicami vsaj teden dni predaha. S tem zagotovimo boljšo refleksijo in udeležencem omogočimo, da vsebine in tehnike preizkusijo v praksi. Tema je kompleksna, zato lahko program razširimo, skrčimo ali vsebinsko prilagodimo.
Zaradi večje povezanosti med udeleženci in praktičnih simulacij izvajamo delavnice v živo. Navedenemu smo prilagodili tudi maksimalno število udeležencev, ki je omejeno na 16 oseb. Delavnice največkrat izvedemo pri naročniku, lahko pa uporabimo tudi Primerine izobraževalne prostore v centru Ljubljane.
Okvirni program cikla delavnic:
- Delo s čustvi: samozavedanje in regulacija čustev (6 ur)
- Miti in resnice o čustvih.
- Kako nam čustvena inteligentnost pomaga pri karieri in v zasebnem življenju?
- Prepoznavanje čustev in telesni zemljevid.
- Nastanek čustev.
- Vplivanje na prijetna in manj prijetna čustva.
- Spreminjanje miselnih prepričanj.
- Razumevanje drugih: čuječnost in odkrivanje potencialov (6 ur)
- ABC premagovanja stresa na delovnem mestu.
- Čuječnost: vpliv na lastno življenje in medosebne odnose.
- Kaj nam prinese psihološka varnost?
- Priložnosti za empatijo v delovnem okolju.
- Krepitev veščin aktivnega poslušanja.
- Vodenje pogovora za odkrivanje potencialov pri zaposlenih.
- Motiviranje drugih: razvoj in delo s spremembami (6 ur)
- Komuniciranje v jeziku razvojne miselnosti.
- Več kot sendvič: kakovostne povratne informacije.
- Opolnomočenje zaposlenih: FFI tehnika.
- Čustveni procesi v času sprememb.
- Odpori in spremembe: kako vpeljati spremembe v delovno okolje in zasebno življenje?
- Vzdrževanje novih veščin in razvoj novih rutin.
Cena:
3600,00€ (+ DDV) za celoten cikel (moderiranje enega izkušenega trenerja)
Naročite cikel delavnic:
Pošljite povpraševanje na info@skupinaprimera.si ali pokličite +386 40 467 750.