HomeCategoryIzpostavljeno

Čustvena inteligentnost je vedno bolj zaželena kompetenca pri vodjah. Lahko jo razvijamo in s tem izboljšamo odnose v ekipi in povečamo produktivnost Čeprav vsi rastemo skozi življenjske izkušnje, pa je dobrodošla tudi spodbuda od zunaj. V obliki močnih delavnic, kjer najprej pridobimo uvid v lasten način razmišljanja in delovanja. Nato pa v varnem, sproščenem okolju vadimo pristope, ki prinašajo boljši učinek.

Vlaganje v psihološko varnost: ali se splača? Ali lahko uresničujem svoje želje in potrebe, ne da bi me kdo obsojal? Ali so sodelavci odprti in hvaležni, ko opozorim na priložnosti za izboljšave? Lahko podajam nove, inovativne in drzne ideje? Ali delam v okolju, kjer sem cenjen in spoštovan kot posameznik? Če ste na ta vprašanja odgovorili pritrdilno, delate v organizaciji, kjer je psihološka varnost na visoki ravni.

Psihološka varnost ni le ključna za dobro počutje posameznikov, temveč neposredno vpliva na uspešnost celotne organizacije. Podjetja, ki vlagajo v krepitev psihološke varnosti, ustvarjajo okolje, kjer zaposleni občutijo pripadnost, kar vodi do večje inovativnosti, boljšega sodelovanja in višje produktivnosti.

Psihološka varnost se gradi postopoma, s krepitvijo zaupanja, iskreno komunikacijo in empatijo v medsebojnih odnosih. Celoten proces lahko pospešimo z majhnimi spremembami v komunikaciji in načinu razmišljanja. In s tem vplivamo, vodimo in motiviramo kot sodelavec, vodja ali starš. Tako se povečuje zavzetost in zadovoljstvo zaposlenih, kar vodi do večje produktivnosti. Poleg tega izboljšuje timske odnose in zmanjšuje fluktuacijo kadra, saj se zaposleni počutijo bolj povezane in zavezane podjetju.
Vlaganje v psihološko varnost je naložba v trajnostno konkurenčno prednost podjetja, saj ustvarja delovno okolje, ki spodbuja inovacije in dolgoročno stabilnost. Zato se splača.

Delavnico lahko za vaše podjetje in vaše zaposlene pripravimo po naročilu in jo časovno ter vsebinsko prilagodimo vašim izzivom.

Pomembni cilji delavnice:

  • Povečanje zaupanja: Udeleženci bodo gradili na zaupanju in se naučili, kako povečati medsebojno zaupanje pri delu in v zasebnem življenju.
  • Spodbujanje drznosti: Razumeli bodo, zakaj je pomembno biti drzen, kreativen in proaktiven ter kako premagati ovire, ki to otežujejo.
  • Komunikacija v psihološko varnem okolju: Udeleženci bodo spoznali in vadili konkretne komunikacijske veščine, ki gradijo in ohranjajo psihološko varno okolje.
  • Spodbujanje potencialov: Naučili se bodo, kako ohranjati visoka pričakovanja v varnem okolju in kako spodbujati napredek pri sodelavcih na področjih, kjer imajo največji potencial.

Kdo največ pridobi z delavnico?

  • vodje, ki si želijo okrepiti povezanost v timu;
  • kadroviki, ki načrtujejo razvojne aktivnosti v podjetju;
  • zaposleni, ki želijo bolje razumeti svoj način delovanja.

Metode dela:

Predlagane vsebine so predvidene za delavnico, ki traja 6 pedagoških ur (skupaj s pavzami je cca. 7 ur programa).

Delavnico lahko izvedemo v živo ali v spletnem okolju. Digitalno okolje za izvedbo spletne delavnice izberemo v dogovoru z naročnikom (Zoom, Microsoft Teams, Cisco Webex Meetings ,…). Priporočamo izvedbo v živo.

Delavnica poteka z enim ali po potrebi (veliko število udeležencev) dvema izkušenima moderatorjema. Zasnovana je tako, da spodbudi individualno refleksijo udeležencev, in sicer z uporabo sodobnih digitalnih orodij. Zaradi tega je delavnica precej interaktivna. Udeleženci bodo izmenjali izkušnje, delili dobre prakse, trener pa bo povedano nadgradil s strokovnimi vsebinami in lastnimi izkušnjami. Izvedli bomo demonstracijo novih veščin in spodbudili udeležence k iskanju kreativnih rešitev. Delavnico bomo zaključili z viri in orodji, ki lahko pomagajo pri nadaljnjem razvoju veščin vodenja v negotovem okolju.

Okvirni program delavnice:

  • Kako razumeti psihološko varnost z vidika miselne, čustvene in telesne ravni?
  • Formula zaupanja: (kredibilnost + zanesljivost + povezanost) / osredotočenost nase.
  • Kako načrtovati delovno okolje, ki podpira psihološko varnost?
  • Kakšno okolje spodbuja aktivnost, kakšno okolje pa aktivnost zavira?
  • Sprejemanje odgovornosti za ljudi in cilje.
  • Razvoj osebnih virov in osebne moči za delovanje v negotovih situacijah.
  • Kako razviti osredotočenost na močne točke?
  • Kako voditi naprej usmerjen pogovor (angl. feed forward meeting)?

Cena : 1200,00€ (+ DDV)

Naročite delavnico: Pošljite povpraševanje na info@skupinaprimera.si ali pokličite +386 40 467 750.

KONTAKTStopite v stik z nami
Primera je svetovalno podjetje, ki se ukvarja s prepoznavanjem in razvojem potencialov ter opolnomočenjem organizacij.
NAŠE LOKACIJEKje nas najdete?
https://www.skupinaprimera.si/wp-content/uploads/2019/08/img-footer-map-02.png
POVEZAVENe spreglejte
KONTAKTStopite v stik z nami
Primera je svetovalno podjetje, ki se ukvarja s prepoznavanjem in razvojem potencialov ter opolnomočenjem organizacij.
NAŠE LOKACIJEKje nas najdete?
https://www.skupinaprimera.si/wp-content/uploads/2019/08/img-footer-map-02.png
POVEZAVENe spreglejte
Taking seamless key performance indicators offline to maximise the long tail.

Copyright © 2019 Skupina Primera d.o.o.. Made by: Erpium

Copyright © 2019 Skupina Primera d.o.o.. Made by: Erpium